LRT.lt apie Prezidento rinkimų debatus: G. Nausėda siūlo gynybai skirti 2,5 proc. BVP, N. Puteikis mano, kad ir taip pakankamai skiriame

Nuoroda į interneto portale LRT.lt paskelbtą publikaciją apie Naglio Puteikio ir Gitano Nausėdos diskusiją, 2018 m. lapkričio 19 d. transliuotą Žinių radijo laidoje, skirtoje Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimams: “G. Nausėda siūlo gynybai skirti 2,5 proc. BVP, N. Puteikis mano, kad ir taip pakankamai skiriame”.

Naglio Puteikio pasisakymas:

„Lietuvos elitas nuo sovietinių laikų mėgsta pataikauti stipresnei valdžiai. Dabartiniai valdantieji ir nevaldantieji, nuo kurių priklauso valstybės gyvenimas, visais būdais bando pralenkti kitas valstybes, kurios skiria 2 proc. gynybai ir joms to užtenka, mūsiškiai siūlo 2,5 proc., peržengdami bet kokias sveiko proto ribas. Tuo labiau jeigu perskaičiuosime procentus, skiriamus gynybai ne nuo BVP, o nuo perskirstomo biudžeto, esame pirmoje vietoje Europoje pagal gyventojui tenkantį pinigų kiekį gynybai. Aš sakyčiau, kad mes jau ir taip pakankamai skiriame gynybai. (…) Gynybai de facto mes skiriame daugiausia Europoje, tai gal užtenka“, – teigė N. Puteikis, paklaustas kiek procentų – 2 ar 2,5 – šalies Bendrojo vidaus produkto (BVP) skirtų šalies gynybai būdamas ginkluotųjų pajėgų vadu.