Naglis Puteikis prašo ištirti teisėjų puotą Kaišiadoryse

puota

Senovės romėnų puota

Siekdamas, kad skandalinga informacija apie Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų puotą vienu turtingiausių Kaišiadorių verslininkų įvardijamo Algimanto Radvilos užeigoje „Pas Radvilą“ būtų ne numarinta, o sąžiningai ištirta ir įvertinta, Seimo narys Naglis Puteikis šiandien kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, Teisėjų etikos ir drausmės komisiją, Teisėjų garbės teismą bei Valstybinę mokesčių inspekciją.

Skelbiame kreipimosi į prezidentę tekstą (publikacijos pabaigoje rasite paklausimų kopijas).

 *******

Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei

Žiniasklaida paskelbė didelį rezonansą visuomenėje sukėlusią informaciją apie pasitikėjimą teismais dar labiau menkinantį Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų ir šio teismo pirmininko elgesį. Šių metų sausio 9 dieną vienuolika Apeliacinio teismo teisėjų vakarieniavo ir vaišinosi alkoholiniais gėrimais vienu turtingiausių Kaišiadorių verslininkų įvardijamo Algimanto Radvilos užeigoje „Pas Radvilą“, dalyvaujant pačiam jos savininkui, teisėjams kelias valandas grojo A. Radvilos specialiai pasamdyti muzikantai, o po vaišių jie gavo dovanų po reklaminį A. Radvilos bendrovės kalendorių ir po puskepalį vietoje iškeptos duonos. Žiniasklaidai paviešinus šią informaciją, Apeliacinio teismo kancleris Juozas Akstinas teigė sąskaitą už vaišes, kainavusias apie tūkstantį litų, apmokėjęs iš asmeninių lėšų, tačiau tai patvirtinančio čekio neišsaugojęs. Šio teismo pirmininkas Egidijus Žironas žurnalistams aiškino, jog vaišėse dalyvavę teisėjai šių pinigų kancleriui negrąžino, nes jis dalyvauja teisėjų gimtadieniuose: „Mes siūlėme jam pinigus, bet jis atsisakė paimti, čia mūsų vidinė atsiskaitymų specifika. Teisėjai, Civilinių bylų skyriaus teisėjai, viso teismo teisėjai kas pusmetį švenčia bendrą gimimo dieną iš savo lėšų, kancleris visuomet dalyvauja kaip svečias. Pusmetį – vieni svečiai, kiti šeimininkas, kitą pusmetį – priešingai“, – pasakojo E. Žironas.“ Be to, E. Žironas žurnalistams tvirtino, esą jo vadovaujamo teismo teisėjai nenagrinėjo su A. Radvila susijusių bylų: „Po šio straipsnio mes labai atidžiai patikrinome savo teismų informacinę sistemą – jokių bylų, susijusių su ponu Radvila ar jo įmone, mūsų teisme nėra, nei visoje LITEKO informacinėje sistemoje aptikti nepavyko“. Tačiau žiniasklaida išsiaiškino, jog tai netiesa: šis teismas priėmė mažiausiai keturis sprendimus, susijusius su A. Radvilos individualia įmone „Alivdara“.

Šiandien kreipiausi į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją bei Garbės teismą, prašydamas atlikti tyrimą ir įvertinti teisėjų elgesį, o taip pat į Valstybinę mokesčių inspekciją, prašydamas patikrinti užeigoje „Pas Radvilą“ esančių kasos aparatų juostas, kasos knygas ir nustatyti, ar 2015 metų sausio 9 dieną buvo fiksuotas maždaug 1000 litų vertės mokėjimas už valgius ir gėrimus.

Tačiau prašau Jūsų asmeniškai užtikrinti, kad teisėjų elgesys bus įvertintas principingai ir remiantis sąžiningai atliktu tyrimu, o taip pat pareikšti savo poziciją dėl šių aspektų:

1. Kaip vertinate Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko E. Žirono ir kitų šio teismo teisėjų elgesį, toleruojant aukščiau minėtą neformalią „vidinę atsiskaitymų specifiką“, kai teismo kancleris Juozas Akstinas dalyvaudamas teisėjų gimtadieniuose gavo mažiausiai 1000 litų vertės pajamas natūra, tačiau jų nedeklaravo, nors privalėjo tai padaryti, nes valstybės tarnautojų veiklą reglamentuojantys teisės aktai įtvirtina prievolę deklaruoti iš juridinių ar fizinių asmenų gautas dovanas (išskyrus gautas iš artimų asmenų), jeigu jų vertė didesnė nei 500 Lt?

2. Kaip vertinate vienuolikos teisėjų elgesį, dalyvaujant privačioje įmonėje surengtose prabangiose vaišėse, kurias už juos grynais pinigais apmokėjo kitas asmuo, neišsaugojęs apmokėjimą patvirtinančio dokumento, o po to priimant dovanas iš tos įmonės savininko?

3. Kaip vertinate Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko Egidijaus Žirono elgesį, sakant žiniasklaidos atstovams netiesą, esą jo vadovaujamo teismo teisėjai nenagrinėjo bylų, susijusių su A. Radvila ar jo įmone?

PRIDEDAMA

Nuorodos į žiniasklaidos publikacijas, kuriose aprašyti minimi faktai ir pacituoti Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko E. Žirono bei teismo kanclerio J. Akstino pasisakymai:

http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/aktualijos/teisejams-puota-o-atlikejams-spyga.htm

http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/aktualijos/po-teiseju-puotos-nosi-jau-riecia-melo-kvapai.htm

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/del-vienos-vakarienes-verslininko-a-radvilos-uzeigoje-stt-purto-18-auksto-rango-teiseju-56-487064

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/uz-skandalinga-teiseju-vakariene-sumokejes-kancleris-juozas-akstinas-labai-apmaudu-56-487204

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/apeliacinio-teismo-teisejai-nagrinejo-kaisiadoriu-magnato-a-radvilos-pas-kuri-puotavo-bylas-59-487202

Pagarbiai,

Seimo narys Naglis Puteikis

*******