Naglis Puteikis: tirdamos teisėjų ryšius su verslininku A. Radvila, teismų savivaldos institucijos atsakė ne į visus klausimus

krepsinio_kamuolys

Susipažinęs su tik šiandien iš Nacionalinės teismų administracijos oficialiai gautu Teisėjų etikos ir drausmės komisijos 2015 m. gegužės 11 d. sprendimu iškelti drausmės bylą Lietuvos apeliacinio teismo teisėjui, šio teismo pirmininkui Egidijui Žironui, Seimo narys Naglis Puteikis kreipėsi į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją bei Teisėjų tarybą, informuodamas, kad iki šiol iš jokios teismų savivaldos institucijos negavo jokio atsakymo į šiuos klausimus, kuriuos pateikė 2015 m. kovo 5 d. paklausime, reaguodamas į žiniasklaidoje paskelbtą informaciją:

1.      Nuo kada A. Radvila rengia krepšinio turnyrus, kuriuose dalyvauja teisėjai? Kokie konkretūs teisėjai ir kada dalyvavo šiuose turnyruose? Ar šie teisėjai sprendė bylas, susijusias su A. Radvila? Ar Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai nenusižengė Teisėjų etikos kodekso principams ir nepažeidė teisėjų elgesiui keliamų reikalavimų, dalyvaudami A. Radvilos rengiamuose krepšinio turnyruose, nors šiame teisme buvo nagrinėjamos su juo susijusios bylos?

2.      Ar Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas Egidijus Žironas žinojo, kad jo vadovaujamo teismo teisėjai dalyvauja verslininko A. Radvilos rengiamuose krepšinio turnyruose? Jei taip, ar jis nenusižengė Teisėjų etikos kodekso principams ir nepažeidė teisėjų elgesiui keliamų reikalavimų, toleruodamas padėtį, kai jo vadovaujamo teismo teisėjai dalyvavo renginiuose, kuriuos organizavo šiame teisme nagrinėtų bylų baigtimi suinteresuotas verslininkas?

Naglis Puteikis dar kartą paprašė atsakyti į šiuos klausimus ir pažymėjo, kad vertinant didelį rezonansą visuomenėje sukėlusį teisėjų elgesį, dalyvaujant verslininko Algimanto Radvilos užeigoje Kaišiadoryse vykusioje puotoje, turi būti ištirtos visos aplinkybės.

Teisėjų etikos ir drausmės komisijos sprendimą ir pakartotinį Naglio Puteikio paklausimą rasite čia:

2015 06 12 TEDK atsiustas 2015 05 11 sprendimas iskelti drausmes byla E Zironui

2015 06 12 paklausimas TEDK ir Teiseju tarybai

Daugiau:

Teisėjų taryba spręs, kaip įvertinti teisėjų puotą Kaišiadoryse (paskelbtas atsakymas)

Nacionalinė teismų administracija paaiškino puotą teisėjams surengusio verslininko dukters karjerą

Naglis Puteikis prašo ištirti teisėjų tostus, krepšinio turnyrus ir verslininko dukters įdarbinimą

Naglis Puteikis prašo ištirti teisėjų puotą Kaišiadoryse