Gediminas Storpirštis: Kviečiu žmones tapti savo miesto savanoriais

„Vilnius yra sukaupęs didžiulę kultūrinę ir intelektualinę galią, kurią turime pasitelkti“, – sakė aktorius, teatro pedagogas Gediminas Storpirštis, dalyvavęs „Lietuvos sąrašo“ savivaldos rinkimų programos “Perženkim Rubikoną” pristatyme.

Kultūros žmonės, padėję mums ateiti į laisvę, vėliau nusprendė suteikti valstybės valdymą profesionalams, bet po 25 metų matome, kad jiems laikas grįžti į bendrą valstybės kūrimą. Ir Vilnius, į kurį suvažiuoja daug žmonių iš provincijos, o tada jau keliauja į tolimesnes Europos ar pasaulio stoteles, turėtų būti tam tikras pavyzdys.

Kultūros renginių sostinėje yra labai daug, bet aš daugiausiai dėmesio skirčiau tam, kas gimsta Vilniuje, kas jam būdinga. Juk iš kitur atvažiavusiems žmonėms nėra įdomu pamatyti tuos pačius makdonaldus, tas pačias šventes, kaip bet kur kitur. Atkreipkime dėmesį – Literatų gatvėje sukurta graži mūsų menininkų iniciatyva pagerbti kultūros žmones, ir tai jau tampa turistų traukos tašku. Kita graži iniciatyva – Andriaus Mamontovo Gatvės muzikos diena – jau sklinda per visą pasaulį. Yra mūsų Bardų festivalis – iš Vilniaus jis plečiasi, auga, sukelia atgarsius kitose šalyse, jie naudojasi mūsų modeliais, tuo, ką esame čia atradę.

Vilnius turi didžiulę kultūrinę ir intelektualinę galią, kurią turime pasitelkti. Aš kalbu apie aukštąsias mokyklas, apie tai, kad laikas vėl grąžinti į valstybės kūrimą menų akademijas, kurios turi sukaupusios aukščiausio lygio specialistus.

Yra daugybė darbų, kuriuos reikia nuveikti, ir aš savo asmeniu kviečiu žmones patikėti, kad vėl burdamiesi į bendruomenes ir rūpindamiesi savo miestu, savo aplinka, galime kurti bendrą visų gyvenimą. Patikėti, kad į tam tikras visuomenines pareigybes galima eiti ne vien galvojant apie pelną, ką už tai gausi. Juk visame pasaulyje nė vienas teatro ar muzikos festivalis nevyksta be savanorių. Ir tai yra labai graži misija. Todėl kviečiu žmones aktyviau dalyvauti bendruomenės, miesto ir šalies kūrime.

* * * * * * *

Tekstai iš 2014 m. prezidento rinkimų kampanijos

Vitalijus Gailius, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas, buvęs FNTT vadovas: “Naglis Puteikis – patyręs politikas, puikus kolega ir bičiulis, esu jam asmeniškai dėkingas už tvirtą poziciją ir suteiktą palaikymą kai man to labiausiai reikėjo FNTT vadovų atleidimo skandalo metu. Sveikinu Naglio Puteikio apsisprendimą dalyvauti prezidento rinkimuose, linkiu jam sėkmės.”

Aušra Maldeikienė, ekonomistė: „Kovodamas už detales Naglis Puteikis geba keisti sistemą. Jis mato kitus ir silpnesnius. Stipriausia jo savybė – nepasiduoti sistemai.“

Povilas Urbšys: “Naglis Puteikis yra vienintelis kandidatas, kalbantis apie tai, kaip Tautai reikėtų susigrąžinti prarastas savo galias. Jis kalba apie Konstitucijoje įtvirtintą nuostatą, kad piliečiai tiesiogiai dalyvauja valdant valstybę. Apie tai nekalba nė vienas iš likusių kandidatų. Nes visi likusieji, tarp jų ir prezidentė, kuri dedasi, jog yra nepriklausoma, yra priklausomi nuo politinio elito. Prezidentė jau seniai yra tapusi savo galiomis piktnaudžiaujančio politinio elito dalimi.”

Rimantė Valiukaitė, aktorė: „Gerbiu ir vertinu žmones, turinčius tvirtą stuburą. Drąsius, užsispyrusius. Siekiančius Tiesos. Toks man atrodo Naglis Puteikis. Jau ne vienerius metus jis gina viešuosius, t.y. mūsų visų interesus.“

Sesuo Nijolė Sadūnaitė, disidentė: „Jis kovoja prieš tą neteisingumo bangą, kylančią iš mūsų oligarchų ir valdžios. Mums tai svarbiausia. Aš tik už Naglį Puteikį balsuosiu. Mums reikia moralaus žmogaus. Jei žmogus bus moralus, sąžiningas, tai jam ir Dievas padės.“

Prof. Juozas Ruževičius, ekonomistas: „Be abejonės – Naglis Puteikis vertas būti Lietuvos Prezidentu: už savo drąsą, pilietiškumą, nekonformizmą, dėl savo nenuilstamos kovos už Tiesą ir Tvarką Lietuvoje. Todėl kviečiu žmones, ypač jaunimą, visus trokštančius realių pozityvių permainų Lietuvoje, kitokio aukščiausio šalies vadovo bendravimo su visais piliečiais ir realios pagarbos jiems, palaikyti Naglio Puteikio kandidatūrą.”

Darius Kuolys, politikas, kultūros istorikas: „Manau, kad Lietuvai reikia lietuviškojo Lecho Valensos, kuris suteiktų pilietinį politinį balsą kitai Lietuvai – pažemintai, įžeidinėjamai, užčiauptai, nuolat politikų arogantiškai niekinamai. Būtent N. Puteikis atranda kalbą su Lietuva. Jis gali būti naujojo politinio dialogo atkūrėjas.”

Gediminas Storpirštis, aktorius: „Aš matau tik vieną kandidatą, kuris dabar yra nepartinis ir kuris gali atstovauti žymiai platesniam mūsų Lietuvos žmonių sluoksniui. Man be galo patinka mintis, kad mūsų mažosiose „ląstelėse“ – miesteliuose, miestuose – merų rinkimai būtų ne partiniai. Tai yra galimybė, tai yra vėl viltis. Ir aš, atvirai kalbant, dabartinėje kandidatų kompanijoje matau vienintelį ją teikiantį žmogų.“

Paulius Markevičius, teisininkas: „Kai reikia atitaisyti skriaudą, nes yra milijonai nuskriaustų žmonių, iš jų pinigai nepagrįstai paimti arba jie moka už tai, ko negauna, teismai bijo priimti sprendimus. /…/ Prezidentas tai gali pakeisti – tam yra ir teisėjų atestacija, ir kiti dalykai. Iš viso seniai reikia padaryti teismų liustraciją. Valdžioje, prezidentūroje turi būti žmogus, kuris nesiekia prisisiurbti milijonų, bet nori tą mafijinę nomenklatūrą gerai papurtyti. Manau, kad Naglis Puteikis bus žmonių, o ne valdžios ir oligarchų prezidentas.”

Liudvikas Jakimavičius, rašytojas: ryškėjant, kad Dalios Grybauskaitės štabo sukurtas rinkiminis scenarijus braška ir jį įgyvendinančios institucijos susiduria su nenumatytais kliuviniais bei nesklandumais, buvo nuspręsta kreiptis į Dočį iš Alksnynų išmintingo patarimo. Dočys tepasakė: „Prieš Puteikį nepapūsi“.