Teisėjų taryba spręs, kaip įvertinti teisėjų puotą Kaišiadoryse (paskelbtas atsakymas)

PASTABA: žiniasklaida jau paskelbė apie Teisėjų tarybos sprendimą. Sulaukęs oficialaus Teisėjų etikos ir drausmės komisijos sprendimo, 2015 m. birželio 12 d. Naglis Puteikis pakartotinai kreipėsi tiek į šią komisiją, tiek į Teisėjų tarybą, informuodamas, kad į dalį klausimų nesulaukė jokio atsakymo, ir primindamas, kad į juos taip pat privalu atsakyti.

*******

Penktadienį, balandžio 24 d. 11 val. Teisėjų taryba svarstys komisijos išvadą dėl turtingiausiu Kaišiadorių verslininku vadinamo Algimanto Radvilos užeigoje vykusios Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų puotos, kurią paprašė įvertinti Seimo narys Naglis Puteikis.

Komisija – Lietuvos aukščiausiojo teismo teisėjas, komisijos pirmininkas Antanas Simniškis, to paties teismo teisėja Janina Stripeikienė ir Lietuvos internetinės žiniasklaidos asociacijos vadovė Aistė Žilinskienė – susipažino su Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų priimtais sprendimais civilinėse bylose, išnagrinėjo prokurorų pateiktą informaciją, išklausė vaišių dalyvių paaiškinimų ir patikrinimo akte (jį rasite čia) nurodė, kad “teisėjų elgesyje galima įžvelgti Teisėjų etikos kodekso normų pažeidimų požymių”.

Komisija nustatė, kad 2015-01-09 pramogų ir konferencijų centre „Pas Radvilą“ vykusioje vakarienėje dalyvavo: Konstitucinio Teismo teisėjas Vytas Milius (buvęs Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas), Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Jonas Prapiestis, šio teismo teisėjai Alė Bukavinienė ir Donatas Šernas, Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas Egidijus Žironas, šio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Aloyzas Kruopys ir Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Egidija Tamošiūnienė bei teisėjai Audronė Jarackaitė, Rasa Gudžiūnienė, Konstantinas Gurinas, Dalia Kačinskienė, Danguolė Martinavičienė, Danutė Milašienė, Gintaras Pečiulis, Daiva Pranytė-Zalieckienė, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėja Rūta Miliuvienė, tuometis Apeliacinio teismo kancleris Juozas Akstinas, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto darbuotojai ir mokslininkai Tomas Davulis, Vytautas Nekrošius, Gintaras Švedas bei Haroldas Šinkūnas.

Kaip išsiaiškino komisija, Lietuvos apeliaciniame teisme buvo išnagrinėtos dvi bylos, susijusios su UAB „Alivdara“, kurios vienintelis akcininkas ir vadovas yra A. Radvila, ieškiniu. Civilinėje byloje Nr. 2-1503/2012 Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija, kurios narys buvo ir tiriamoje vakarienėje dalyvavęs dabartinis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Donatas Šernas, 2012-07-19 priėmė UAB „Alivdara“ nepalankią nutartį – atmetė šios įmonės prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo. Civilinėje byloje Nr. 2A-1396/2013 šio teismo teisėjų kolegija, kurią sudarė Vytas Milius (kolegijos pirmininkas ir pranešėjas), Rasa Gudžiūnienė (abu dalyvavę vaišėse A. Radvilos užeigoje) ir Marytė Mitkuvienė, priėmė kelis A. Radvilos įmonei palankius sprendimus.

Visi vaišėse dalyvavę teisėjai teigė A. Radvilos nepažinoję ir pirmą kartą pamatę šios vakarienės metu. Savo ruožtu verslininkas taip pat tvirtino teisėjų nepažinojęs, tačiau neneigė pažinties su dabar jau buvusiu teismo kancleriu J. Akstinu. Šis, anot vaišių dalyvių, apmokėjęs bendrą sąskaitą, bet vėliau iš teisėjų pinigų neėmęs ir aiškinęs, esą tai buvusi dovana. Daugiau teisėjų paaiškinimų apie vaišių aplinkybes rasite komisijos patikrinimo akte.

Daugiau:

Nacionalinė teismų administracija paaiškino puotą teisėjams surengusio verslininko dukters karjerą

Naglis Puteikis prašo ištirti teisėjų tostus, krepšinio turnyrus ir verslininko dukters įdarbinimą

Naglis Puteikis prašo ištirti teisėjų puotą Kaišiadoryse