Teisingumo ministerija negirdi ne tik antstolių kankinamų bėdžių aimanų, bet ir kalinių prašymų elgtis žmoniškiau

Juozas Bernatonis1

Teisingumo ministerija pasižymi ypatingai išvystytu kurtumu, kuris leidžia negirdėti kritinėse situacijose padėti prašančio žmogaus balso. Pvz., ministerija nemato problemos, kad pagal šiuo metu galiojančius įstatymus iš 159 Eur (550 Lt) pensijos, jau nekalbant apie minimalios algą (kurią tiksliau būtų vadinti skurdo daviniu), antstoliams leidžiama išskaičiuoti pusę sumos, paliekant žmogų badauti – apie tai atskirai kalbėsime artimiausiu metu.

Ne mažiau kurčia ministerija ir kitam pagalbos šauksmui – tuo labiau, kad jis sklinda iš įstaigos, kurioje savo dienas leidžiančius žmones mūsų visuomenė laiko lyg ir ne visai žmonėmis: iš pataisos namų. Bausmes atliekantys nuteistieji neseniai visoje šalyje paskelbė masinę bado akciją. Po to, kai Naglis Puteikis išklausė jų skundus ir reaguodamas į dalį pagrįstai keliamų problemų įregistravo Bausmių vykdymo kodekso įstatymo pataisas (aiškinamąjį raštą ir projektą rasite čia), nuteistieji bado akciją sustabdė. O kaip į šią ekstremalią situaciją reagavo ministerija? Ogi niekaip – tiesiog apsimesdama, kad problemos nėra.

Bandydamas pažadinti iš letargo, vakar Naglis Puteikis išsiuntė ministrui Juozui Bernatoniui štai tokį raštą:

Lietuvos Respublikos teisingumo ministrui
Nr. SN-S-0916/2015
Manydamas, kad teikiant Lietuvos Respublikos Bausmių vykdymo kodekso įstatymo projektą Nr. XIIP-3021 bei 2015-06-23 priimant jį Lietuvos Respublikos Seime buvo paskubėta ir nepakankamai įsigilinta į problemas, todėl neleistinai pabloginta pataisos namuose  bausmę atliekančių nuteistųjų padėtis ir tai šalies mastu išprovokavo masinę bado akciją, vakar, 2015 m. rugsėjo 15 d., įregistravau Lietuvos Respublikos Bausmių vykdymo kodekso įstatymo 40, 41, 94 straipsnių pakeitimo projektą XIIP-3533 ir kviesčiau Jus aktyviais veiksmais paremti šią iniciatyvą, kad šį įstatymo projektą būtų galima kuo skubiau pateikti, svarstyti ir priimti Lietuvos Respublikos Seime.
Pagarbiai, Seimo narys Naglis Puteikis